SIKÇA SORULANLAR

Kurs kayıtlarında istenen belgeler nelerdir?

  Meslek Fabrikası Kurslarına kayıt yaptırmak için herhangi bir kurs merkezine gidip kursiyer kayıt formu doldurmanız yeterlidir.

  Kayıt için gerekli belgeler :

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
  • Öğrenciler için Öğrenim Belgesi,
  • Mezunlar için Diploma Fotokopisi

Birden fazla kursa kayıt yaptırabilir miyim?

  Kursiyerlerimiz saatleri ve tarihleri birbirleriyle çakışmayacak şekilde birden fazla kursu tercih edebilirler; ancak bir kursa kayıt olurken hangi belgeleri getiriyorlarsa ikinci kurs için de aynı belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

Kurslarımızın Ücreti Ne Kadar?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası kurslarımızın tamamı ücretsizdir.

Kurslarımızda Kullanılan Malzemeler Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Kursiyerlerimiz kayıt oldukları branşlarda kullanılan temel malzemeler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Ders malzemelerini (Makas, cetvel, kalem, silgi, iğne, iplik, aksesuar için gereken malzemeler, makyaj kurslarında kullanılan kişisel malzemeler, vb.) kendileri temin etmektedirler.

Kayıtları Nasıl Değerlendiriyoruz?

  Kayıtlarımızı tarih sırasına göre değerlendiriyoruz. Herhangi bir branşa kayıt olduğunuz taktirde o günün tarihi kursiyer kayıt formunda bulunmaktadır. Kursiyerlerimizin kayıt yaptırdıkları formları tarih sırasına göre arayıp açılacak dersimize davet ediyoruz. Bu nedenle kursiyer kayıt formundaki telefon numaralarınızın doğru yazılmasına özen gösteriniz.

Kurslarda Yaş Sınırı Var mı?

  Uygulamalı Tiyatro, Sahne Makyajı ve Drama Kurslarında kayıt önceliği Güzel Sanatlar Fakültesine hazırlanan öğrencilere verilmektedir. Yaş sınırı uygulaması yapılmaktadır. Bu kurslara 16 - 35 yaş arasında olan vatandaşlarımız katılabilir.

Sertifika ve Transkript Arasındaki Fark Nedir?

  Yeni modüler sistemde her kurs çeşitli alt modüllerden oluşmaktadır. Her modül bitiminde kursiyerlerimize bir sınav yapılır. Kursiyerimiz tüm alt modül sınavlarından başarılı olduğu taktirde katıldığı dersin Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifikasını almaya hak kazanır.
  Ancak herhangi bir alt modülden başarısız olması durumunda başarılı olduğu modülleri içeren bir belge kursiyerimize verilir.
  Buna Transkript denir. Kursiyerimiz istediği taktirde herhangi bir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yada birimimizde açılan aynı dersin ilgili modülünün sınavına tekrar girebilir. Eğer Modül sınavından başarılı olursa o dersin Sertifikasını almaya hak kazanır.